KLASIKINIS INTERJERAS

KLASIKINIS INTERJERAS

Realizuoti butų interjerai

Pavadinimas: PANNA COTTA
Metai: 2023
Foto: Agnė Bareikienė

MODERNUS NAMO INTERJERAS

MODERNUS NAMO INTERJERAS

Realizuoti namų interjerai

Pavadinimas: KOKOSAS
Metai: 2014
Foto: Andrius Stepankevičius

INTERJERAS SU AKVARIUMU 2019

INTERJERAS SU AKVARIUMU 2019

Realizuoti namų interjerai

Pavadinimas: MĖLYNOJI LAGŪNA
Metai: 2019
Foto: Agnė Bareikienė

JAUKUS INTERJERAS

JAUKUS INTERJERAS

Realizuoti namų interjerai

Pavadinimas: NAPOLEONAS
Metai: 2020
Foto: Agnė Bareikienė

JAPANDI INTERJERAS

JAPANDI INTERJERAS

Realizuoti namų interjerai

Pavadinimas: MOCHI
Metai: 2023
Foto: Agnė Bareikienė

INTERJERAS SU ONYX ŽIDINIU

INTERJERAS SU ONYX ŽIDINIU

Realizuoti namų interjerai

Pavadinimas: MEDUS
Metai: 2012
Foto: Agnė Bareikienė

INTERJERAS. INTERJERO DIZAINAS

 

ALL INteriors          interjero dizainerė  Alina Venskutė

   INTERJERO PROJEKTAVIMO  „ABC”:  ESKIZINĖ  INTERJERO APDAILOS DARBŲ SĄMATA.

Jei sąmata skaičiuojama namui  ir  skaičiavimo momentu turima tik tuščia „dėžutė”, reikalinga nepamiršti  išlaidų, kurios atsiras dar iki interjero kūrimo ir sudarys ženklią visos sumos dalį (langai, šildymo, vėdinimo, kondicionavimo sistemos, fasadų apdaila).

 

 

INTERJERO PROJEKTAVIMO  „ABC”:  AR REIKALINGAS INTERJERO DIZAINERIS?

Modernus interjeras šiandien kuriamas  Žmogui  taip,  kad būtent pats Žmogus savo interjere  jaustųsi tobuliausiai deranti ir prabangiausia interjero detalė- ar tai būtų namų interjeras, ar biuro. Taip pat, kaip jaučiamasi pasipuošus profesionaliai parinktu/pasiūtu  rūbu, kuris atitinka bei patobulina  Žmogaus fizinius duomenis, dera prie progos, sezoniškumo; pakelia nuotaiką, žavi aplinkinius ir, svarbiausiai, yra patogus.

Ar galima pačiam suprojektuoti savo interjerą? O gal interjeras yra magija, kurios labirintuose nepaklysta tik interjero dizaineris? Pratęsiant rūbo temą- labai rekomenduotina esminio „fasono“ kūrybą bei pasiuvimą patikėti specialistams (architektai,  interjero dizaineriai  bei statybos darbų įmonės). Profesionalai, dirbantys savo srityje, visada žino daugiau estetinių, vizualinių  ir techninių galimybių,  įvairių metodų  ir efektyvesnių/pigesnių   būdų norimam  rezultatui pasiekti.  Pavyzdžiui,  likę keli neefektyviai išnaudoti patalpos kvadratiniai  metrai atsieis brangiau, nei profesionalus išplanavimo projektas ir pan.

Tas pats pasakytina apie interjero dizaino vizualinius sprendimus- pvz. mažų erdvių optinis padidinimas arba atvirkščiai. Visi žinome, kad patalpas didina veidrodžiai, bet netinkamai juos naudojant, rezultato gali ir nebūti. Prieš parenkant veidrodžiams  vietą, būtinai reikia pasižiūrėti, ką jie atspindės pakabinti. Geriausiai- jei atspindi langus (drauge ir pro juos sklindančią šviesą bei lauko peizažą), arba kažką gražaus. Nebus teigiamo efekto, jei atspindės pvz. daug naudojamą, puodais apkrautą virtuvę.

Renkantis kitus optinius interjero erdvės keitimo būdus, vertėtų prisiminti natūralų gamtos peizažą. Viskas, kas yra arti žiūrovo, yra didesnių formų, textūrų, ryškių, šiltų spalvų. O tolstantys daiktai mažėja, ties horizontu įgaudami pilką susiliejantį vaizdą. Taip pat  mūsų pasąmonėje suvokiami daiktai  interjere- pvz. ryškių didelių raštų tapetas ar šilto medžio textūra- plokštumas vizualiai priartina, didelius daiktus (pvz sofas) dar padidina- taip mažindami erdvę. O smulkūs, susiliejantys raštai bei ramios papilkintos spalvos- erdvę tolina. Dar erdvei didinti tinka balta- ji suteikia interjerui neapibrėžtumo ir ištirpdo ribas (panašiai kaip rūkas).

Na, o kišenėles ir „kvarbatkėles“ (interjero tekstilė, paveikslai, kitos interjero dekoracijos) prie patogios „suknelės“ galima prisisiūti ir pačiam, bei keisti jas pagal nuotaiką.  Šiame kūrybos etape  interjero dizaineris gali tik draugiškai patarti, kad   pvz. kišenėlė neturėtų  būti kiaura, nes taip ji praras savo pagrindinę funkcinę paskirtį. Arba, kad pigios baltos sagutės (kurias užsakovas matė madingame žurnale- prisiūtas prie lininės suknelės ramunių fone) netiks prie solidaus odinio palto ir atvirkščiai. Yra tokia taisyklė, kad  vienos interjero erdvės elementus turėtų jungti bendra idėja- interjero stilius, spalvinė gama arba bent kainų lygis. Suplaktas nederančių interjero stilių kokteilis sukelia disharmoniją  ir nejaukumo  įspūdį. Panašiai kaip buitinė netvarka. Bet menas nėra paprastoji matematika, kur 2×2=4 ir ne kitaip. Kartais laužant taisykles, sukuriami netikėčiausi ir geriausi interjerai! 

 

 

INTERJERO PROJEKTAVIMO  „ABC”:  RUOŠIAME INTERJERO PATALPŲ PLANĄ.   

ERDVIŲ IŠPLANAVIMAS yra svarbiausias dalykas, nuo kurio reiktų pradėti  būsto ar darbo erdvės  įsirengimą ir įspūdžio sukūrimą.

Projektuojant gyvenamąjį būstą, atkreiptinas dėmesys  į  šiuos pagrindinius punktus:

  • šeimos sudėtis (kiek žmonių planuoja gyventi būste, kokie jų poreikiai ir gyvenimo būdas);

Pavyzdžiui,  nedideliame bute gyvena vienas asmuo, bet poreikiai gali būti visiškai skirtingi. Galbūt tai užkietėjęs viengungis, kuris grįžta namo tik išgerti kavos  ir permiegoti? Tuomet pakanka ir vienos gyvenamosios erdvės- viešbučio tipo kambario- kad turėti erdvų ir nesuskaidytą būstą.  O galbūt pas jį savaitgaliais svečiuojasi vaikai? Tuomet būtinas bent vienas atskiras miegamasis, nors jis ir sumažins erdvės įspūdį.

Jei gyvena dviejų asmenų šeima, tuomet pagal galimybes irgi reikalinga pora atskirų erdvių (pvz. virtuvė ir svetainė/miegamasis  arba virtuvė/svetainė ir atskiras miegamasis) Dirbantys namie turėtų įsirengti izoliuotą darbo kambarį.

Šeimoje su vaikais turėtų būti atskiri miegamieji tėvams bei skirtingos lyties vaikams.

Vizualiam atskyrimui gali būti naudojamos įvairios transformuojamos pertvaros, širmos, stumdomos durys. Tik reikia turėti omenyje, kad šie sprendimai nesukuria geros garso izoliacijos, tad nelabai tinka  miegamųjų atskyrimui, kai būste gyvena keletas žmonių.

  • turimas vidaus patalpų plotas, konfigūracija, santechnikos įvadai, langų kiekis bei jų orientacija;

Šį punktą  ir jo atitikimą šeimos poreikiams geriausiai išnagrinėti dar prieš įsigyjant būstą.  Pavyzdžiui jei norima turėti svetainę, miegamajį ir vaikų kambarį, tai būstas turėtų turėti minimum  3 langus, išdėstytus tokiu atstumu, kad pastačius pertvaras, galėtų gautis žmogiškų proporcijų kambariai. Taipogi norint turėti atskirus kambarius, labai nepatogūs yra pailgi interjerai su įėjimu iš galo. Nes gaunasi  arba pereinami kambariai, arba ilgi uždari koridoriai. Tuo tarpu  mažose erdvėse idealiausia, kai patalpos gali „persilieti“ ir turėti kelias funkcijas, pvz. koridorius/svetainė/virtuvė. Tuomet  kiekviena iš tų patalpų atlieka savo funkciją ir išlieka erdvi šalia esančios patalpos sąskaita.

  • preliminarus biudžetas, kurį galima panaudoti įrengimo darbams;

Šį klausimą taipogi svarbu apsvarstyti  pačioje pradžioje. Ypač jei tai remontuojamas būstas ir reikalinga žinoti ar turima lėšų tik minimaliems stilistiniams erdvės pokyčiams, ar galime keisti išplanavimą, sienas, o drauge su jomis ir visas dangas, elektros laidus ir pan., kas dažniausiai suplaukia į naujo būsto įrengimo kainą. Nes jei perdarinėsime sienas taip, kad interjeras atrodytų erdvus, keisime visą apdailą,  bet neliks lėšų virtuvės baldams, lovai ir pan.,  tai finale  gali susidaryti  per daug erdvus įspūdis 🙂

 

 

INTERJERO PROJEKTAVIMO  „ABC”: VISKAS PRASIDEDA NUO MINTIES POLĖKIO 🙂

  • Menas yra arba perversmas, arba plagiatas.
    P.GOGENAS    

     

  • Jeigu būtų statomi laimės namai, pačią didžiausią patalpą reikėtų skirti laukiamajam.
    P.J.RENARD
  • Paprastai manoma, kad stilius – tai sudėtingas būdas paprastiems dalykams išreikšti. O iš tikro tai yra paprastas būdas sudėtingiems dalykams išreikšti. 
    J.COCTEAU
  • Mada miršta jauna. Štai kodėl jos lengvumas toks svarus. 
    J.COCTEAU
  • Meno gyvenime galioja ne metafizinio absoliutizmo, bet žmoniškumo kriterijai. Menui yra privalu visa tai, kas yra žmoniška, reiškia, kas nėra priešinga žmogaus prigimčiai. O žmogaus prigimčiai yra priešinga tiktai nesąmonė, absurdas ir tai, kas vadinama nenormaliais apsireiškimais. Visi kiti proto ir širdies klaidžiojimai ir abejonės tarp tiesos ir meno ir melo, gera ir bloga nėra priešingi žmogaus prigimčiai ir, pasireikšdami jo kūryboje, neardo jos estetinės vertės. 
    V.MYKOLAITIS-PUTINAS
  • Kultūra- tai tik plona obuolio žievelė ant įkaitusio chaoso. 
    F.NIETZSCHE
  • Tas, kuris niekada nesuklydo- niekada nebandė nieko naujo.
    A.ENSTEIN
  • Vaizduotė yra svarbesnė už žinias.
    A.ENSTEIN
  • Jūs matote daiktus ir sakote: “Kodėl?”.  Bet aš sapnuoju daiktus, kurių niekada nebuvo, ir sakau: “Kodėl ne?” 
    G.B. SHAW
  • Tas, kuris negali įsivaizduoti arklio, šuoliuojančio pomidoro paviršiumi, yra visiškas idiotas.
    A.BRETONAS
  • Linija yra taškas, kuris išėjo pasivaikščioti.
    P.KLEE
  • Saikingumas- vienintelis neturinčiųjų vaizduotės pasiteisinimas.
    O.WILDE
  • Ar žinote, kas yra kritikai? Žmonės, kuriems nesiseka literatūroje ir mene. 
    B.DISRAELI
  • Šviesą galima skleisti dviem būdais: būti žvake ar ją atspindinčiu veidrodžiu. 
    E.WHARTON
  • Istorijos motto : tas pats, bet kitaip. 
    A.ŠKĖMA
  • Nebijokite tobulumo. Jūs niekada jo nepasieksite!
    S.DALI