NAMO INTERJERAS

NAMO INTERJERAS

Pavadinimas: PENKIASDEŠIMT ARBATOS ATSPALVIŲ
Metai: 2016
Interjero dizainas: Alina Venskutė
Foto: Leonas Garbačauskas

 

Penkiasdešimt arbatos atspalvių

220 m² dviejų aukštų namo interjeras kurtas funkcionalumą ir solidų paprastumą vertinantiems žmonėms.

Pagrindinis užsakovų reikalavimas- funkcionalumas. Buities organizavimo prasme yra viskas, kas reikalinga (apšvietimas, baldai, buitinė technika, centrinė dulkių siurbimo sistema) ir nieko, kas tiesiog užima vietą, reikalauja daugiau priežiūros, nei duoda naudos ir pan. Laikas šiuose namuose itin vertinamas, suvokiant, kiek daug galima nuveikti savo ir artimųjų labui vietoj  dulkių rankiojimo iš po nereikalingų vazelių ir visokių paraitymų.

Įprastą šiuolaikinį išplanavimą (pirmas aukštas- gyvenamosios erdvės, antras aukštas- miegamieji kambariai) užpildo natūralios, sodrios medžiagos- medis, akmuo. Lengvumo įneša kontrastuojančios įvairiai apšviestos stiklinės detalės. Pagrindinės erdvės ir formos  išryškėja paslepiant detales. Be įprastų sprendimų (įmontuojami virtuvės, vonios baldai, spintos, buitinė technika, garso technika, židinys), slepiamos durys, rankenos, apšvietimas- paliekant tik reikalingiausius baldus ir keletą akcentų.

Hole/laiptinėje pagrindinis akcentas- medinė siena ir ją pratęsiantys laiptai. Kontrastuojančiomis  stiklinėmis plokštumomis (slankiomis) uždaromi įėjimai į virtuvę, vonią ir sandėliuką, atsisakant tradicinių durų.

Svetainėje visas  medžiagas ir  spalvas harmoningai apjungia  Tv ir židinio  siena su paslėptomis durimis.

Virtuvė su nedideliu valgomojo staliuku atskirta slankia atitvara. Virtuvės baldai  taip pat projektuoti kaip vientisa integruota plokštuma. Vietoje rankenėlių naudoti dabar labai populiarūs frezuoti įleidimai (apačioje), bei durelių užleidimai ir atsidarymas su paspaudėjais (viršuje)

Voniose visi baldai ir buitinė technika irgi  integruoti ir sudaro minimalistinį vientisų tūrių efektą.