70-ųjų NAMO REKONSTRUKCIJA

70-ųjų NAMO REKONSTRUKCIJA

Pavadinimas: TIRAMISU
Metai: 2021
Foto: Agnė Bareikienė

 

TIRAMISU (vert. iš italų k.- “PAKYLĖK MANE”)

Plačiau Lrt Plius Tv laidoje  „Veranda“:
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000200674/70-aisiais-statytas-dvieju-aukstu-namas-virto-triauksciu-o-moderni-dvasia-puikiai-dera-su-praejusio-laikmecio-stiliumi

Dviejų aukštų namo (statybos metai apie 1970, pradinis plotas apie 160 m2) interjero atnaujinimo idėja prasidėjo nuo minties „kilstelėti“ namo stogą,  įrengiant papildomą  palėpinį aukštą, iš kurio atsivertų nuostabi  Vilniaus miesto panorama, bei atsirastų daugiau ploto patogiam gyvenimui. Tad pradžioje buvo parengtas architektūrinis namo atnaujinimo projektas (arch. V.Grinčelaitis), paskui  kurtas ir naujas interjeras.

Užsakovai- jauna keturių asmenų šeima- išsilavinę, su romantišku polėkiu ir jumoro jausmu. Pageidavimai interjerui duoti standartiniai, „akademiški“- funkcionalumas, erdvė, modernumas, jaukumas, ilgaamžiškumas.

Funkcionalaus plano „paieškos“ nebuvo iš lengvųjų- reikėjo derintis prie esamos namo struktūros ir laikančių konstrukcijų.  Tačiau galiausiai  tinkamą vietą sau surado  ir namų gyventojai, šuniukas,  ir reikalingi  ar tiesiog širdžiai mieli  senelių daiktai.

Norėtas  erdvės  įspūdis sustiprintas veidrodžiais, bei diferencijuotomis ir pašviestomis plokštumomis
(1 aukšte). Naujame trečiame  aukšte erdvės įspūdis  buvo sukurtas architektūriniu sprendimu (langai beveik visu perimetru) Tad  beliko  jo „nesugadinti“. Langų uždengimamas naudotos minimalistinės žaliuzės (išskyrus didesnius įstrižus langus), taip pat įdomus atradimas buvo permatomos garso kolonėlės.

Modernus  ir derantis  prie 70-ųjų  interjero stilius kurtas viso įrengimo proceso metu. Parenkant kiekvieną baldą ar šviestuvą,  kartu atsižvelgiant į jų kokybę ir kainą. Kažkiek nukrypstant  nuo pradinio užsiduoto  interjero projekto, tačiau įtraukiant naujai atrastas detales ar elementus (pvz. plytų sienos  buvo paliktos atviros  apdailos darbų eigoje- kaip senelių palikimą ir namo laikmetį menantis elementas)

Na, o dėl  interjero spalvinės gamos ir jaukumo diskusijų būta nedaug. Buvo priimtas vienbalsis šeimos ir interjero dizainerės sprendimas derintis prie „jaukiausio“ šeimos nario- minkštos ir švelnios aviganių šuniukės Frėjos 😊